Poľnohospodárske družstvo Holice - družstvoAktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéNa dividendy rozdelené 2 800 €.
Okrem toho sa vlastné imanie znížilo o 1 206 € inak než z nerozdeleného zisku — napr. znížením základného imania, výplatou z iných fondov alebo precenením. Z otvorených údajov nevyplýva, či išlo o výplatu spoločníkom.
Nízka spoľahlivosť: suma prevyšuje nerozdelený zisk minulých rokov, z ktorého možno dividendy rozdeliť — pravdepodobne zlúčenie, úprava počiatočného stavu alebo chyba v závierke.
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | |||||
| Obežný majetok spolu | 2 248 177 | 2 734 046 | 3 150 227 | 3 131 546 | 3 191 003 |
| Neobežný majetok spolu | 1 207 298 | 1 219 303 | 1 537 444 | 3 569 207 | 4 863 975 |
| Spolu majetok | 3 462 920 | 3 960 598 | 4 694 446 | 6 709 566 | 8 092 417 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | |||||
| Záväzky spolu | 2 080 381 | 2 581 517 | 3 262 244 | 5 301 268 | 6 308 603 |
| Základné imanie | 1 506 062 | 1 491 339 | 1 484 982 | 1 451 374 | 1 422 293 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | -1 848 557 | -1 679 350 | -1 617 790 | -1 552 181 | -1 552 181 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 179 207 | 66 560 | 75 609 | 2 800 | -606 103 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 1 420 652 | 1 429 707 | 1 436 064 | 1 470 165 | 1 498 040 |
| Vlastné imanie spolu | 1 257 364 | 1 308 256 | 1 378 865 | 1 372 158 | 762 049 |
| Výkaz ziskov a strát | |||||
| Tržby (čistý obrat) | 3 694 734 | 4 143 167 | 5 482 199 | 3 357 703 | 5 657 312 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 229 834 | 102 581 | 127 125 | 60 934 | -590 295 |
| EBITDA | 450 444 | 353 692 | 401 751 | 372 420 | -117 187 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 222 645 | 93 262 | 107 472 | 17 541 | -635 282 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 179 207 | 66 560 | 75 609 | 2 800 | -606 103 |
| Osobné náklady | 448 692 | 530 062 | 573 512 | 624 049 | 746 754 |
| Odpisy | 220 610 | 251 111 | 274 626 | 311 486 | 473 108 |
| Ďalšie ukazovatele | |||||
| Vypočítané dividendy | — | 10 000 | 5 000 | 9 507 | 2 800 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok15
- 2025 Správa audítora
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2024 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2024 Správa audítora
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2023 Správa audítora
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
- 2022 Správa audítora
- 2022 Úč POD · 12 str.
- 2022 Úč POD
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Zhrnutie: Poľnohospodárske družstvo Holice - družstvo
Prehľad
Poľnohospodárske družstvo Holice - družstvo (IČO 00191434) je družstvo. Spoločnosť vznikla v roku 1963 a pôsobí 63 rokov. Sídlo podľa registra: Holice. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: chov dojníc (SK NACE 0141). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 25 – 49 zamestnancov.
Osoby
Štatutárny orgán má 9 členov. Dozorná rada má 3 členov. Základné imanie je 75 682 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 5 657 312 €, čo je o 68,5 % viac ako rok predtým (3 357 703 €). Od roku 2021 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 11,2 % ročne. Sú to najvyššie tržby za sledované roky (2021–2025). Rok 2025 skončil stratou 606 103 €. Spoločnosť bola zisková v 4 z 5 sledovaných rokov. Osobné náklady za rok 2025 boli 746 754 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 8 092 417 € a vlastné imanie 762 049 € (miera samofinancovania 9,4 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.