Poľnohospodárske družstvo so sídlom v PeríneAktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéDividendy sa nerozdelili.
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | ||||||
| Obežný majetok spolu | 952 677 | 794 922 | 1 903 841 | 1 992 667 | 1 533 241 | 1 523 117 |
| Neobežný majetok spolu | 2 616 955 | 2 690 809 | 2 685 124 | 2 822 832 | 2 413 486 | 2 225 260 |
| Spolu majetok | 3 587 598 | 3 502 403 | 4 589 988 | 4 816 503 | 3 948 204 | 3 748 377 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | ||||||
| Záväzky spolu | 2 779 443 | 2 454 884 | 3 066 263 | 3 883 092 | 3 424 337 | 3 147 581 |
| Základné imanie | 816 815 | 813 733 | 816 815 | 816 815 | 817 293 | 817 293 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | -647 379 | -461 524 | -238 669 | 9 281 | -570 789 | -729 357 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 185 855 | 249 320 | 495 899 | -335 491 | -158 569 | 83 803 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 347 227 | 347 227 | 357 791 | 357 791 | 357 791 | 357 791 |
| Vlastné imanie spolu | 702 518 | 948 756 | 1 431 836 | 848 396 | 445 726 | 529 530 |
| Výkaz ziskov a strát | ||||||
| Tržby (čistý obrat) | 1 894 131 | 1 855 583 | 2 548 705 | 2 078 978 | 2 035 086 | 2 269 223 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 265 796 | 374 090 | 671 679 | -224 244 | -31 521 | 203 624 |
| EBITDA | 499 060 | 616 908 | 935 649 | 75 115 | 266 918 | 451 318 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 188 882 | 301 575 | 605 612 | -335 491 | -154 729 | 87 643 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 185 855 | 249 320 | 495 899 | -335 491 | -158 569 | 83 803 |
| Osobné náklady | 391 138 | 448 026 | 500 618 | 582 383 | 570 637 | 553 737 |
| Odpisy | 233 264 | 242 818 | 263 970 | 299 359 | 298 439 | 247 694 |
| Ďalšie ukazovatele | ||||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 12 819 | 247 949 | 244 101 | 0 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok14
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2024 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2023 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
- 2022 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2022 Úč POD · 12 str.
- 2022 Úč POD
- 2021 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2021 Úč POD · 12 str.
- 2021 Úč POD
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Zhrnutie: Poľnohospodárske družstvo so sídlom v Períne
Prehľad
Poľnohospodárske družstvo so sídlom v Períne (IČO 00194000) je družstvo. Spoločnosť vznikla v roku 1955 a pôsobí 71 rokov. Sídlo podľa registra: Perín - Chym. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: chov dojníc (SK NACE 0141). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 10 – 19 zamestnancov.
Osoby
Štatutárny orgán má 3 členov. Dozorná rada má 3 členov. Základné imanie je 49 712 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 2 269 223 €, čo je o 11,5 % viac ako rok predtým (2 035 086 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 3,7 % ročne. Zisk po zdanení za rok 2025 bol 83 803 € (3,7 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková v 4 z 6 sledovaných rokov. Osobné náklady za rok 2025 boli 553 737 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 3 748 377 € a vlastné imanie 529 530 € (miera samofinancovania 14,1 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.