Roľnícka a obchodná spoločnosť, a.s.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéDividendy sa nerozdelili.
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | |||||
| Obežný majetok spolu | 1 753 724 | 2 193 562 | 3 472 068 | 2 568 522 | 2 183 789 |
| Neobežný majetok spolu | 3 733 957 | 3 967 387 | 4 500 183 | 5 193 618 | 4 878 574 |
| Spolu majetok | 5 489 325 | 6 173 091 | 7 976 046 | 7 776 715 | 7 080 276 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | |||||
| Záväzky spolu | 1 884 523 | 2 339 739 | 4 085 171 | 4 172 230 | 3 993 221 |
| Základné imanie | 1 236 461 | 1 259 442 | 1 259 442 | 1 259 442 | 1 259 442 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 322 548 | 343 626 | 667 303 | 679 996 | 532 465 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 21 078 | 323 677 | 12 694 | -147 531 | -455 740 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 1 224 621 | 1 224 621 | 1 223 626 | 1 223 626 | 1 223 625 |
| Vlastné imanie spolu | 2 804 708 | 3 151 366 | 3 163 065 | 3 015 533 | 2 559 792 |
| Výkaz ziskov a strát | |||||
| Tržby (čistý obrat) | 1 893 559 | 3 011 133 | 2 260 864 | 2 676 965 | 2 395 641 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 108 434 | 443 701 | 93 505 | -57 144 | -395 397 |
| EBITDA | 603 963 | 950 264 | 643 810 | 463 498 | 109 825 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 40 175 | 415 895 | 22 771 | -179 531 | -522 336 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 21 078 | 323 677 | 12 694 | -147 531 | -455 740 |
| Osobné náklady | 690 294 | 794 115 | 794 534 | 748 498 | 837 137 |
| Odpisy | 495 529 | 506 563 | 550 305 | 520 642 | 505 222 |
| Ďalšie ukazovatele | |||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok12
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2024 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2023 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
- 2022 Úč POD · 12 str.
- 2022 Úč POD
- 2022 Úč POD · 12 str.
- 2022 Úč POD
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Zhrnutie: Roľnícka a obchodná spoločnosť, a.s.
Prehľad
Roľnícka a obchodná spoločnosť, a.s. (IČO 00207578) je akciová spoločnosť. Spoločnosť vznikla v roku 1990 a pôsobí 36 rokov. Sídlo podľa registra: Bojničky. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: pestovanie obilnín okrem ryže, strukovín a olejnatých semien (SK NACE 0111). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 20 – 24 zamestnancov.
Osoby
Štatutárny orgán má 3 členov. Dozorná rada má 3 členov. Základné imanie je 1 259 442 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 2 395 641 €, čo je o 10,5 % menej ako rok predtým (2 676 965 €). Od roku 2021 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 6,1 % ročne. Rok 2025 skončil stratou 455 740 €. Spoločnosť bola zisková v 3 z 5 sledovaných rokov. Osobné náklady za rok 2025 boli 837 137 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 7 080 276 € a vlastné imanie 2 559 792 € (miera samofinancovania 36,2 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.