VARIA spol. s r.o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéDividendy sa nerozdelili.
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | |||||
| Obežný majetok spolu | 936 085 | 860 948 | 394 262 | 576 312 | 458 387 |
| Neobežný majetok spolu | 67 222 | 57 757 | 65 427 | 47 875 | 31 639 |
| Spolu majetok | 1 004 061 | 918 839 | 518 178 | 628 696 | 513 730 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | |||||
| Záväzky spolu | 712 137 | 616 658 | 320 648 | 439 496 | 350 636 |
| Základné imanie | 19 916 | 19 916 | 19 916 | 19 916 | 19 916 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 83 718 | 0 | 0 | -15 668 | -23 998 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | -4 992 | 88 983 | -15 668 | -8 330 | -26 106 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 193 282 | 193 282 | 193 282 | 193 282 | 193 282 |
| Vlastné imanie spolu | 291 924 | 302 181 | 197 530 | 189 200 | 163 094 |
| Výkaz ziskov a strát | |||||
| Tržby (čistý obrat) | 543 078 | 641 530 | 608 699 | 642 589 | 712 189 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | -10 841 | 99 650 | -33 416 | -7 149 | -29 478 |
| EBITDA | 1 423 | 112 575 | -19 011 | 10 403 | -16 570 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | -4 324 | 111 066 | -19 054 | -5 262 | -25 685 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | -4 992 | 88 983 | -15 668 | -8 330 | -26 106 |
| Osobné náklady | 121 498 | 124 642 | 130 247 | 100 199 | 103 367 |
| Odpisy | 12 264 | 12 925 | 14 405 | 17 552 | 12 908 |
| Ďalšie ukazovatele | |||||
| Vypočítané dividendy | — | 78 726 | 88 983 | 0 | 0 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok13
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2024 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2023 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
- 2022 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2022 Úč POD · 12 str.
- 2022 Úč POD
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Podobné firmy
Zhrnutie: VARIA spol. s r.o.
Prehľad
VARIA spol. s r.o. (IČO 00587842) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 1990 a pôsobí 36 rokov. Sídlo podľa registra: Mierovo. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: pestovanie obilnín okrem ryže, strukovín a olejnatých semien (SK NACE 0111). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 3 – 4 zamestnanci.
Osoby
Štatutárny orgán má 2 členov. Podľa registra má spoločnosť jedného spoločníka (akcionára). Základné imanie je 19 917 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 712 189 €, čo je o 10,8 % viac ako rok predtým (642 589 €). Od roku 2021 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 7,0 % ročne. Sú to najvyššie tržby za sledované roky (2021–2025). Rok 2025 skončil stratou 26 106 €. Spoločnosť bola zisková v 1 z 5 sledovaných rokov. Osobné náklady za rok 2025 boli 103 367 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 513 730 € a vlastné imanie 163 094 € (miera samofinancovania 31,7 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 4. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.