COOP Jednota Námestovo, spotrebné družstvoAktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéNa dividendy rozdelené 183 829 € (11 % z rozdeliteľného zisku).
Nízka spoľahlivosť: v tom istom roku sa časť nerozdeleného zisku presunula do fondov alebo základného imania, prípadne bol splatený vklad — presná výška dividend nie je jasná, uvádzame nižší odhad.
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | ||||||
| Obežný majetok spolu | 5 540 017 | 6 291 924 | 7 483 717 | 8 734 945 | 9 269 548 | 9 451 840 |
| Neobežný majetok spolu | 9 465 225 | 9 059 561 | 8 838 696 | 8 000 200 | 7 513 738 | 7 762 141 |
| Spolu majetok | 15 014 185 | 15 378 117 | 16 406 399 | 16 850 469 | 16 878 753 | 17 264 808 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | ||||||
| Záväzky spolu | 5 847 182 | 5 312 771 | 5 857 625 | 6 245 863 | 5 970 614 | 6 238 331 |
| Základné imanie | 1 189 844 | 1 187 438 | 1 184 906 | 1 182 710 | 1 180 742 | 1 178 127 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 0 | 979 906 | 979 906 | 979 906 | 1 076 443 | 0 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 1 009 906 | 928 875 | 747 686 | 236 537 | 607 455 | 294 201 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 6 933 043 | 6 836 847 | 7 520 858 | 8 098 486 | 7 940 040 | 9 442 724 |
| Vlastné imanie spolu | 9 132 793 | 9 933 066 | 10 433 356 | 10 497 639 | 10 804 680 | 10 915 052 |
| Výkaz ziskov a strát | ||||||
| Tržby (čistý obrat) | 44 088 694 | 45 800 724 | 48 577 144 | 52 650 651 | 56 434 246 | 58 693 985 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 1 366 209 | 1 293 084 | 1 046 873 | 354 515 | 811 567 | 472 108 |
| EBITDA | 2 525 087 | 2 558 185 | 2 421 033 | 1 817 225 | 2 272 790 | 2 009 309 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 1 279 622 | 1 189 032 | 953 629 | 293 903 | 759 267 | 386 683 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 1 009 906 | 928 875 | 747 686 | 236 537 | 607 455 | 294 201 |
| Osobné náklady | 6 652 626 | 7 315 562 | 7 964 143 | 8 918 344 | 9 358 970 | 10 057 138 |
| Odpisy | 1 158 878 | 1 265 101 | 1 374 160 | 1 462 710 | 1 461 223 | 1 537 201 |
| Ďalšie ukazovatele | ||||||
| Vypočítané dividendy | — | 30 000 | 247 396 | 172 254 | 140 000 | 183 829 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok21
- 2025 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2025 Správa audítora
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2024 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2024 Správa audítora
- 2024 Správa audítora
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2023 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2023 Správa audítora
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
- 2022 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2022 Správa audítora
- 2022 Úč POD · 12 str.
- 2022 Úč POD
- 2021 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2021 Správa audítora
- 2021 Úč POD · 12 str.
- 2021 Úč POD
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Zhrnutie: COOP Jednota Námestovo, spotrebné družstvo
Prehľad
COOP Jednota Námestovo, spotrebné družstvo (IČO 00693804) je družstvo. Spoločnosť vznikla v roku 1991 a pôsobí 35 rokov. Sídlo podľa registra: Námestovo. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: nešpecializovaný maloobchod najmä s potravinami, nápojmi alebo tabakom (SK NACE 4711). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 250 – 499 zamestnancov.
Osoby
Štatutárny orgán má 7 členov. Dozorná rada má 4 členov. Základné imanie je 49 071 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 58 693 985 €, čo je o 4,0 % viac ako rok predtým (56 434 246 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 5,9 % ročne. Sú to najvyššie tržby za sledované roky (2020–2025). Zisk po zdanení za rok 2025 bol 294 201 € (0,5 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková vo všetkých 6 sledovaných rokoch. Osobné náklady za rok 2025 boli 10 057 138 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 17 264 808 € a vlastné imanie 10 915 052 € (miera samofinancovania 63,2 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.