OPUS a. s.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2026Dividendy
vypočítanéDividendy sa nerozdelili.
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2026
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby (čistý obrat) | 437 173 | 540 340 | 694 422 | 735 535 | 711 225 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 66 478 | 146 808 | 227 431 | -42 341 | 230 697 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 202 184 | 268 662 | 68 662 | 68 662 | 26 321 |
| Spolu majetok | 437 952 | 586 766 | 453 434 | 487 893 | 652 749 |
| Záväzky spolu | 93 642 | 95 648 | 81 693 | 385 924 | 320 083 |
| Vlastné imanie spolu | 344 310 | 491 118 | 371 741 | 101 969 | 332 666 |
| Vypočítané dividendy | 0 | 0 | 346 808 | 227 431 | 0 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok16
- 2026 Úč MUJ · 5 str.
- 2026 Úč MUJ
- 2025 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2025 Úč MUJ · 5 str.
- 2025 Úč MUJ
- 2024 Úč MUJ · 5 str.
- 2024 Úč MUJ
- 2023 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2023 Úč MUJ · 5 str.
- 2023 Úč MUJ
- 2022 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2022 Úč MUJ · 5 str.
- 2022 Úč MUJ
- 2021 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2021 Úč MUJ · 5 str.
- 2021 Úč MUJ
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Podobné firmy
Zhrnutie: OPUS a. s.
Prehľad
OPUS a. s. (IČO 31321755) je akciová spoločnosť. Spoločnosť vznikla v roku 1992 a pôsobí 34 rokov. Sídlo podľa registra: Bratislava. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: reprodukcia záznamových médií (SK NACE 1820). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 1 zamestnanec.
Osoby
Štatutárny orgán má 2 členov. Dozorná rada má 3 členov. Základné imanie je 48 171 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2026 boli 711 225 €, čo je o 3,3 % menej ako rok predtým (735 535 €). Od roku 2020 do roku 2026 tržby rástli v priemere o 12,8 % ročne. Zisk po zdanení za rok 2026 bol 230 697 € (32,4 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková v 4 z 7 sledovaných rokov. Osobné náklady za rok 2026 boli 164 042 €. Ku koncu roka 2026 mala spoločnosť aktíva 652 749 € a vlastné imanie 332 666 € (miera samofinancovania 51,0 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 7. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.