Corteva Agriscience Slovakia s.r.o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéNa dividendy rozdelené 26 500 000 € (90 % z rozdeliteľného zisku).
Okrem toho sa vlastné imanie znížilo o 767 000 000 € inak než z nerozdeleného zisku — napr. znížením základného imania, výplatou z iných fondov alebo precenením. Z otvorených údajov nevyplýva, či išlo o výplatu spoločníkom.
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby (čistý obrat) | 2 313 124 | 2 923 879 | 11 384 162 | 11 854 586 | 12 540 089 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 45 488 | 34 160 | 1 478 470 | 26 663 922 | 7 072 211 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 1 283 702 | 1 329 190 | 1 363 350 | 2 841 820 | 3 005 742 |
| Spolu majetok | 1 941 025 | 2 508 773 | 770 848 957 | 804 434 982 | 11 705 166 |
| Záväzky spolu | 425 613 | 520 101 | 820 915 | 7 743 018 | 1 419 487 |
| Vlastné imanie spolu | 1 515 412 | 1 549 572 | 770 028 042 | 796 691 964 | 10 264 175 |
| Vypočítané dividendy | 0 | 0 | 0 | 0 | 26 500 000 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok17
- 2025 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2025 Správa audítora
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2024 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2024 Správa audítora
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2023 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
- 2022 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2022 Úč POD · 12 str.
- 2022 Úč POD
- 2021 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2021 Úč POD · 12 str.
- 2021 Úč POD
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Podobné firmy
Zhrnutie: Corteva Agriscience Slovakia s.r.o.
Prehľad
Corteva Agriscience Slovakia s.r.o. (IČO 31417884) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 1992 a pôsobí 34 rokov. Sídlo podľa registra: Bratislava - mestská časť Staré Mesto. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: veľkoobchod s obilím, nespracovaným tabakom, semenami a krmivom (SK NACE 4621). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 3 – 4 zamestnanci.
Osoby
Štatutárny orgán má 2 členov. Podľa registra má spoločnosť jedného spoločníka (akcionára). Základné imanie je 169 289 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 12 540 089 €, čo je o 5,8 % viac ako rok predtým (11 854 586 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 42,4 % ročne. Sú to najvyššie tržby za sledované roky (2020–2025). Zisk po zdanení za rok 2025 bol 7 072 211 € (56,4 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková vo všetkých 6 sledovaných rokoch. Osobné náklady za rok 2025 boli 1 365 385 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 11 705 166 € a vlastné imanie 10 264 175 € (miera samofinancovania 87,7 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 6. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.