AKOLA, s.r.o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | ||||||
| Obežný majetok spolu | 503 324 | 251 648 | 987 097 | 414 923 | 346 188 | 364 862 |
| Neobežný majetok spolu | 951 588 | 931 110 | 921 366 | 939 581 | 810 170 | 771 734 |
| Spolu majetok | 1 455 479 | 1 183 701 | 1 914 778 | 1 361 648 | 1 162 166 | 1 141 978 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | ||||||
| Záväzky spolu | 1 305 046 | 949 595 | 1 565 951 | 915 074 | 707 087 | 672 710 |
| Základné imanie | 6 639 | 6 639 | 6 639 | 6 639 | 6 639 | 6 639 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 69 878 | 140 067 | 223 740 | 338 401 | 432 745 | 441 487 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 70 189 | 83 673 | 114 661 | 94 345 | 8 741 | 14 688 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 664 | 664 | 664 | 664 | 664 | 664 |
| Vlastné imanie spolu | 147 370 | 231 043 | 345 704 | 440 049 | 448 789 | 463 478 |
| Výkaz ziskov a strát | ||||||
| Tržby (čistý obrat) | 1 452 464 | 1 940 618 | 2 665 052 | 2 949 661 | 2 766 227 | 1 960 032 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 97 439 | 117 041 | 147 971 | 120 186 | 39 185 | 21 369 |
| EBITDA | 121 907 | 140 019 | 174 883 | 155 498 | 168 484 | 59 935 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 89 041 | 106 089 | 145 892 | 119 918 | 36 821 | 19 233 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 70 189 | 83 673 | 114 661 | 94 345 | 8 741 | 14 688 |
| Osobné náklady | 60 597 | 79 752 | 81 270 | 88 761 | 83 370 | 122 938 |
| Odpisy | 24 468 | 22 978 | 26 912 | 35 312 | 129 299 | 38 566 |
| Ďalšie ukazovatele | ||||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok11
Podobné firmy
Zhrnutie: AKOLA, s.r.o.
Prehľad
AKOLA, s.r.o. (IČO 31601987) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 1994 a pôsobí 32 rokov. Sídlo podľa registra: Banská Bystrica. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: maloobchod s farmaceutickými výrobkami (SK NACE 4773). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 3 – 4 zamestnanci.
Osoby
Spoločnosť má jedného štatutárneho zástupcu. Podľa registra má spoločnosť jedného spoločníka (akcionára). Základné imanie je 6 639 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 1 960 032 €, čo je o 29,1 % menej ako rok predtým (2 766 227 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 6,2 % ročne. Zisk po zdanení za rok 2025 bol 14 688 € (0,7 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková vo všetkých 6 sledovaných rokoch. Osobné náklady za rok 2025 boli 122 938 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 1 141 978 € a vlastné imanie 463 478 € (miera samofinancovania 40,6 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.