NOVAMED, spol. s r.o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéNa dividendy rozdelené 293 490 € (16 % z rozdeliteľného zisku).
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | ||||||
| Obežný majetok spolu | 3 233 465 | 3 990 805 | 3 410 243 | 2 839 063 | 2 467 066 | 3 132 978 |
| Neobežný majetok spolu | 1 390 828 | 1 171 877 | 1 156 125 | 1 022 210 | 1 480 031 | 1 515 001 |
| Spolu majetok | 4 689 811 | 5 191 422 | 4 664 250 | 3 903 416 | 4 021 179 | 4 703 562 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | ||||||
| Záväzky spolu | 703 087 | 847 722 | 762 033 | 866 258 | 907 919 | 1 796 367 |
| Základné imanie | 863 044 | 863 044 | 863 044 | 863 044 | 863 044 | 863 044 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 2 966 631 | 3 039 760 | 3 069 242 | 1 623 800 | 1 425 028 | 1 520 408 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 73 130 | 342 339 | -149 569 | 108 755 | 407 930 | 129 102 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 83 919 | 93 345 | 112 427 | 121 020 | 135 264 | 154 324 |
| Vlastné imanie spolu | 3 986 724 | 4 338 488 | 3 895 144 | 2 716 619 | 2 831 266 | 2 666 878 |
| Výkaz ziskov a strát | ||||||
| Tržby (čistý obrat) | 6 868 355 | 7 941 665 | 7 192 490 | 7 968 478 | 8 895 336 | 8 761 240 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 98 474 | 440 951 | -143 045 | 129 364 | 511 053 | 184 387 |
| EBITDA | 514 010 | 773 412 | 141 608 | 376 157 | 761 723 | 445 082 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 95 301 | 437 473 | -149 357 | 127 469 | 511 343 | 176 077 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 73 130 | 342 339 | -149 569 | 108 755 | 407 930 | 129 102 |
| Osobné náklady | 2 629 110 | 2 898 246 | 2 709 104 | 3 014 872 | 3 326 793 | 3 415 535 |
| Odpisy | 415 536 | 332 461 | 284 653 | 246 793 | 250 670 | 260 695 |
| Ďalšie ukazovatele | ||||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 293 775 | 1 287 280 | 293 283 | 293 490 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok18
- 2025 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2025 Správa audítora
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2024 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2024 Správa audítora
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2023 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2023 Správa audítora
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
- 2022 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2022 Správa audítora
- 2022 Úč POD · 12 str.
- 2022 Úč POD
- 2021 Úč POD · 12 str.
- 2021 Úč POD
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Podobné firmy
Zhrnutie: NOVAMED, spol. s r.o.
Prehľad
NOVAMED, spol. s r.o. (IČO 31623832) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 1995 a pôsobí 31 rokov. Sídlo podľa registra: Banská Bystrica. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: činnosti špeciálnej lekárskej praxe (SK NACE 8622). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 50 – 99 zamestnancov.
Osoby
Štatutárny orgán má 2 členov. Podľa registra má spoločnosť jedného spoločníka (akcionára). Základné imanie je 863 044 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 8 761 240 €, čo je o 1,5 % menej ako rok predtým (8 895 336 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 5,0 % ročne. Zisk po zdanení za rok 2025 bol 129 102 € (1,5 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková v 5 z 6 sledovaných rokov. Osobné náklady za rok 2025 boli 3 415 535 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 4 703 562 € a vlastné imanie 2 666 878 € (miera samofinancovania 56,7 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.