METABAU, s.r.o., NovákyAktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | ||||||
| Obežný majetok spolu | 29 175 | 26 538 | 9 680 | 5 658 | 7 938 | 7 824 |
| Neobežný majetok spolu | 13 958 | 9 079 | 12 616 | 9 045 | 6 661 | 4 279 |
| Spolu majetok | 43 133 | 35 617 | 22 296 | 14 703 | 14 599 | 12 103 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | ||||||
| Záväzky spolu | 57 651 | 46 851 | 54 177 | 45 525 | 43 760 | 41 652 |
| Základné imanie | 6 640 | 6 640 | 6 640 | 6 640 | 6 640 | 6 640 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | -26 434 | -22 655 | -19 371 | -40 018 | -38 960 | -37 298 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 3 779 | 3 284 | -20 647 | 1 059 | 1 662 | -388 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 1 497 | 1 497 | 1 497 | 1 497 | 1 497 | 1 497 |
| Vlastné imanie spolu | -14 518 | -11 234 | -31 881 | -30 822 | -29 161 | -29 549 |
| Výkaz ziskov a strát | ||||||
| Tržby (čistý obrat) | 79 258 | 64 645 | 83 745 | 14 828 | 2 500 | 5 900 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 4 797 | 4 147 | -20 341 | 1 284 | 3 040 | 459 |
| EBITDA | 9 677 | 9 027 | -14 204 | 4 856 | 5 423 | 2 784 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 4 192 | 3 672 | -20 647 | 1 145 | 2 002 | -48 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 3 779 | 3 284 | -20 647 | 1 059 | 1 662 | -388 |
| Osobné náklady | 21 656 | 15 103 | 27 109 | 1 700 | 0 | 0 |
| Odpisy | 4 880 | 4 880 | 6 137 | 3 572 | 2 383 | 2 325 |
| Ďalšie ukazovatele | ||||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Zhrnutie: METABAU, s.r.o., Nováky
Prehľad
METABAU, s.r.o., Nováky (IČO 31627323) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 1995 a pôsobí 31 rokov. Sídlo podľa registra: Zemianske Kostoľany. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: obrábanie kovov (SK NACE 2553).
Osoby
Spoločnosť má jedného štatutárneho zástupcu. Podľa registra má spoločnosť jedného spoločníka (akcionára). Základné imanie je 6 640 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 5 900 €, čo je o 136 % viac ako rok predtým (2 500 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby klesali v priemere o 40,5 % ročne. Rok 2025 skončil stratou 388 €. Spoločnosť bola zisková v 4 z 6 sledovaných rokov.
Na čo upozorniť
Vlastné imanie bolo ku koncu roka 2025 záporné (-29 549 €).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.