ŽP - Gastroservis, s.r.o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéNa dividendy rozdelené 4 999 € (3 % z rozdeliteľného zisku).
Nízka spoľahlivosť: v tom istom roku sa časť nerozdeleného zisku presunula do fondov alebo základného imania, prípadne bol splatený vklad — presná výška dividend nie je jasná, uvádzame nižší odhad.
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | ||||||
| Obežný majetok spolu | 630 044 | 655 820 | 726 173 | 795 199 | 727 469 | 740 909 |
| Neobežný majetok spolu | 682 971 | 703 432 | 850 041 | 799 840 | 800 068 | 762 060 |
| Spolu majetok | 1 325 561 | 1 371 369 | 1 587 115 | 1 607 126 | 1 540 944 | 1 509 278 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | ||||||
| Záväzky spolu | 298 749 | 354 261 | 479 409 | 475 258 | 378 650 | 325 979 |
| Základné imanie | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 5 519 | 17 017 | 96 501 | 97 840 | 120 794 | 144 699 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 12 103 | -9 705 | 1 409 | 24 162 | 30 426 | 26 004 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 9 190 | 9 796 | 9 796 | 9 866 | 11 074 | 12 596 |
| Vlastné imanie spolu | 1 026 812 | 1 017 108 | 1 107 706 | 1 131 868 | 1 162 294 | 1 183 299 |
| Výkaz ziskov a strát | ||||||
| Tržby (čistý obrat) | 2 652 399 | 2 669 460 | 3 144 264 | 3 638 773 | 3 585 749 | 3 486 732 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 22 880 | 2 157 | 3 787 | 25 970 | 35 615 | 30 713 |
| EBITDA | 86 233 | 54 967 | 57 928 | 110 302 | 127 119 | 129 149 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 21 242 | 278 | 1 409 | 24 162 | 34 266 | 29 844 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 12 103 | -9 705 | 1 409 | 24 162 | 30 426 | 26 004 |
| Osobné náklady | 1 088 025 | 1 213 306 | 1 425 138 | 1 627 155 | 1 613 563 | 1 581 717 |
| Odpisy | 63 353 | 52 810 | 54 141 | 84 332 | 91 504 | 98 436 |
| Ďalšie ukazovatele | ||||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 999 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok13
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2024 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2023 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
- 2022 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2022 Úč POD · 12 str.
- 2022 Úč POD
- 2021 Úč POD · 12 str.
- 2021 Úč POD
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Zhrnutie: ŽP - Gastroservis, s.r.o.
Prehľad
ŽP - Gastroservis, s.r.o. (IČO 31638104) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 1995 a pôsobí 31 rokov. Sídlo podľa registra: Valaská. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: zmluvné a iné stravovacie služby (SK NACE 5622). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 50 – 99 zamestnancov.
Osoby
Spoločnosť má jedného štatutárneho zástupcu. Podľa registra má spoločnosť jedného spoločníka (akcionára). Dozorná rada má 3 členov. Základné imanie je 1 000 000 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 3 486 732 €, čo je o 2,8 % menej ako rok predtým (3 585 749 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 5,6 % ročne. Zisk po zdanení za rok 2025 bol 26 004 € (0,7 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková v 5 z 6 sledovaných rokov. Osobné náklady za rok 2025 boli 1 581 717 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 1 509 278 € a vlastné imanie 1 183 299 € (miera samofinancovania 78,4 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.