EUROVIA SK, a.s.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | ||||||
| Obežný majetok spolu | 48 759 192 | 53 924 937 | 72 009 701 | 81 891 471 | 89 772 100 | 93 363 372 |
| Neobežný majetok spolu | 17 575 880 | 19 263 031 | 19 188 200 | 21 420 785 | 21 826 447 | 21 424 206 |
| Spolu majetok | 66 598 548 | 73 316 414 | 91 515 056 | 103 862 379 | 112 166 168 | 115 199 062 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | ||||||
| Záväzky spolu | 36 109 949 | 39 299 160 | 53 319 637 | 58 585 352 | 58 382 318 | 55 047 660 |
| Základné imanie | 14 216 947 | 14 216 947 | 14 216 947 | 14 216 947 | 14 216 947 | 14 216 947 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 9 206 853 | 9 601 455 | 13 106 343 | 17 310 070 | 24 226 855 | 32 741 377 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 394 602 | 3 504 890 | 4 203 725 | 6 916 787 | 8 514 521 | 6 290 891 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 6 576 403 | 6 576 403 | 6 576 403 | 6 576 403 | 6 576 403 | 6 576 403 |
| Vlastné imanie spolu | 30 394 805 | 33 899 695 | 38 103 418 | 45 020 207 | 53 534 726 | 59 825 618 |
| Výkaz ziskov a strát | ||||||
| Tržby (čistý obrat) | 75 861 159 | 104 260 615 | 127 864 196 | 174 568 229 | 187 884 769 | 169 654 091 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 698 097 | 4 699 328 | 5 892 801 | 9 012 426 | 10 187 494 | 8 300 640 |
| EBITDA | 3 664 138 | 7 623 612 | 9 120 348 | 12 396 152 | 13 693 417 | 11 848 973 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 574 373 | 4 526 627 | 5 451 751 | 8 893 234 | 9 956 354 | 8 546 577 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 394 602 | 3 504 890 | 4 203 725 | 6 916 787 | 8 514 521 | 6 290 891 |
| Osobné náklady | 15 791 351 | 17 729 803 | 19 240 695 | 23 366 608 | 26 128 285 | 27 254 294 |
| Odpisy | 2 966 041 | 2 924 284 | 3 227 547 | 3 383 726 | 3 505 923 | 3 548 333 |
| Ďalšie ukazovatele | ||||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok20
- 2025 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2025 Správa audítora
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2024 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2024 Správa audítora
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2023 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2023 Správa audítora
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
- 2022 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2022 Správa audítora
- 2022 Úč POD · 12 str.
- 2022 Úč POD
- 2021 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2021 Správa audítora
- 2021 Úč POD · 12 str.
- 2021 Úč POD
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Podobné firmy
Zhrnutie: EUROVIA SK, a.s.
Prehľad
EUROVIA SK, a.s. (IČO 31651518) je akciová spoločnosť. Spoločnosť vznikla v roku 1992 a pôsobí 34 rokov. Sídlo podľa registra: Košice. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: výstavba ciest a diaľnic (SK NACE 4211). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 500 – 999 zamestnancov.
Osoby
Štatutárny orgán má 5 členov. Dozorná rada má 3 členov. Základné imanie je 14 216 947 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 169 654 091 €, čo je o 9,7 % menej ako rok predtým (187 884 769 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 17,5 % ročne. Zisk po zdanení za rok 2025 bol 6 290 891 € (3,7 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková vo všetkých 6 sledovaných rokoch. Osobné náklady za rok 2025 boli 27 254 294 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 115 199 062 € a vlastné imanie 59 825 618 € (miera samofinancovania 51,9 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.