MATEX, s.r.o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéNa dividendy rozdelené 1 297 345 € (69 % z rozdeliteľného zisku).
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby (čistý obrat) | 3 702 112 | 5 350 611 | 3 556 228 | 3 729 531 | 2 762 826 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 493 285 | 1 142 203 | 3 775 | 111 762 | 145 988 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 1 858 492 | 2 282 178 | 3 308 357 | 1 779 032 | 590 794 |
| Spolu majetok | 5 513 897 | 5 585 316 | 6 673 704 | 6 600 332 | 4 774 945 |
| Záväzky spolu | 3 099 475 | 2 104 456 | 3 322 256 | 4 674 867 | 4 004 276 |
| Vlastné imanie spolu | 2 376 566 | 3 450 270 | 3 328 122 | 1 906 784 | 755 427 |
| Vypočítané dividendy | 39 599 | 68 499 | 116 024 | 1 533 100 | 1 297 345 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok13
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2024 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
- 2022 Správa audítora
- 2022 Úč POD · 12 str.
- 2022 Úč POD
- 2021 Správa audítora
- 2021 Úč POD · 12 str.
- 2021 Úč POD
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Podobné firmy
Zhrnutie: MATEX, s.r.o.
Prehľad
MATEX, s.r.o. (IČO 31675999) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 1993 a pôsobí 33 rokov. Sídlo podľa registra: Veľké Kapušany. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: pestovanie obilnín okrem ryže, strukovín a olejnatých semien (SK NACE 0111). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 25 – 49 zamestnancov.
Osoby
Štatutárny orgán má 3 členov. Podľa registra má spoločnosť 2 spoločníkov (akcionárov). Základné imanie je 26 555 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 2 762 826 €, čo je o 25,9 % menej ako rok predtým (3 729 531 €). Sú to najnižšie tržby za sledované roky (2020–2025). Zisk po zdanení za rok 2025 bol 145 988 € (5,3 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková vo všetkých 6 sledovaných rokoch. Osobné náklady za rok 2025 boli 873 692 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 4 774 945 € a vlastné imanie 755 427 € (miera samofinancovania 15,8 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 7. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.