GIZI, spol. s r.o., Spišská Nová VesAktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéDividendy sa nerozdelili.
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | ||||||
| Obežný majetok spolu | 913 329 | 1 043 452 | 1 317 627 | 1 359 459 | 1 232 046 | 1 227 315 |
| Neobežný majetok spolu | 41 367 | 42 929 | 68 870 | 63 656 | 86 877 | 63 863 |
| Spolu majetok | 956 375 | 1 088 075 | 1 388 950 | 1 425 202 | 1 320 677 | 1 292 971 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | ||||||
| Záväzky spolu | 494 831 | 543 291 | 677 077 | 707 497 | 690 708 | 677 269 |
| Základné imanie | 6 774 | 6 774 | 6 774 | 6 774 | 6 774 | 6 774 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 303 844 | 430 462 | 476 489 | 578 071 | 590 532 | 598 887 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 126 618 | 83 240 | 204 302 | 108 552 | 8 355 | -14 267 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 24 308 | 24 308 | 24 308 | 24 308 | 24 308 | 24 308 |
| Vlastné imanie spolu | 461 544 | 544 784 | 711 873 | 717 705 | 629 969 | 615 702 |
| Výkaz ziskov a strát | ||||||
| Tržby (čistý obrat) | 3 423 154 | 3 641 757 | 4 208 808 | 3 411 907 | 3 264 084 | 3 090 366 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 173 859 | 120 802 | 277 787 | 164 315 | 44 619 | 18 243 |
| EBITDA | 190 470 | 137 830 | 293 718 | 185 514 | 72 478 | 52 155 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 161 112 | 106 380 | 261 690 | 139 500 | 11 905 | -10 427 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 126 618 | 83 240 | 204 302 | 108 552 | 8 355 | -14 267 |
| Osobné náklady | 167 650 | 239 564 | 235 221 | 215 312 | 214 422 | 213 946 |
| Odpisy | 16 611 | 17 028 | 15 931 | 21 199 | 27 859 | 33 912 |
| Ďalšie ukazovatele | ||||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 37 213 | 102 720 | 96 091 | 0 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Podobné firmy
Zhrnutie: GIZI, spol. s r.o., Spišská Nová Ves
Prehľad
GIZI, spol. s r.o., Spišská Nová Ves (IČO 31689612) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 1994 a pôsobí 32 rokov. Sídlo podľa registra: Spišská Nová Ves. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: veľkoobchod s drevom, stavebným materiálom a sanitárnymi zariadeniami (SK NACE 4683). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 5 – 9 zamestnancov.
Osoby
Štatutárny orgán má 3 členov. Podľa registra má spoločnosť 4 spoločníkov (akcionárov). Základné imanie je 6 774 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 3 090 366 €, čo je o 5,3 % menej ako rok predtým (3 264 084 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby klesali v priemere o 2,0 % ročne. Sú to najnižšie tržby za sledované roky (2020–2025). Rok 2025 skončil stratou 14 267 €. Spoločnosť bola zisková v 5 z 6 sledovaných rokov. Osobné náklady za rok 2025 boli 213 946 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 1 292 971 € a vlastné imanie 615 702 € (miera samofinancovania 47,6 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.