ORLEN Unipetrol Slovakia s. r. o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéNa dividendy rozdelené 2 505 266 € (11 % z rozdeliteľného zisku).
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | ||||||
| Obežný majetok spolu | 46 206 333 | 66 134 686 | 98 096 788 | 68 464 581 | 72 241 200 | 73 097 468 |
| Neobežný majetok spolu | 4 968 803 | 6 129 298 | 15 041 333 | 47 165 035 | 49 461 962 | 50 723 489 |
| Spolu majetok | 57 964 248 | 80 022 971 | 121 086 959 | 123 380 696 | 130 243 813 | 133 343 510 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | ||||||
| Záväzky spolu | 39 859 169 | 58 582 906 | 59 672 403 | 58 096 903 | 62 109 910 | 62 831 956 |
| Základné imanie | 11 254 000 | 11 254 000 | 11 254 000 | 11 254 000 | 11 254 000 | 11 254 000 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 4 391 413 | 6 582 605 | 9 744 672 | 15 425 517 | 16 599 518 | 19 249 239 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 2 310 729 | 3 332 701 | 5 985 025 | 3 872 708 | 5 356 644 | 4 882 917 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 148 688 | 264 224 | 34 430 859 | 34 730 110 | 34 923 741 | 35 125 398 |
| Vlastné imanie spolu | 18 104 830 | 21 433 530 | 61 414 556 | 65 282 335 | 68 133 903 | 70 511 554 |
| Výkaz ziskov a strát | ||||||
| Tržby (čistý obrat) | 331 078 427 | 452 312 801 | 744 396 765 | 692 457 576 | 692 457 576 | 629 452 955 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 3 014 924 | 4 178 109 | 7 822 980 | 5 228 107 | 7 802 681 | 5 604 594 |
| EBITDA | 3 127 337 | 5 663 519 | 8 426 274 | 8 060 018 | 11 675 280 | 9 586 281 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 2 938 511 | 4 082 114 | 7 663 314 | 5 066 354 | 7 635 955 | 5 551 435 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 2 310 729 | 3 332 701 | 5 985 025 | 3 872 708 | 5 356 644 | 4 882 917 |
| Osobné náklady | 1 242 292 | 1 320 972 | 2 584 130 | 4 412 340 | 6 051 423 | 7 219 934 |
| Odpisy | 112 413 | 1 485 410 | 603 294 | 2 831 911 | 3 872 599 | 3 981 687 |
| Ďalšie ukazovatele | ||||||
| Vypočítané dividendy | — | 4 001 | 0 | 4 929 | 2 505 076 | 2 505 266 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok18
- 2025 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2025 Úč POD
- 2025 Úč POD
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2024 Úč POD
- 2024 Úč POD
- 2023 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
- 2022 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2022 Úč POD · 12 str.
- 2022 Úč POD
- 2021 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2021 Úč POD · 12 str.
- 2021 Úč POD
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Podobné firmy
Zhrnutie: ORLEN Unipetrol Slovakia s. r. o.
Prehľad
ORLEN Unipetrol Slovakia s. r. o. (IČO 35777087) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 1999 a pôsobí 26 rokov. Sídlo podľa registra: Bratislava - mestská časť Nové Mesto. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: veľkoobchod s pevnými, kvapalnými a plynnými palivami a súvisiacimi produktmi (SK NACE 4681). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 100 – 149 zamestnancov.
Osoby
Štatutárny orgán má 3 členov. Podľa registra má spoločnosť 2 spoločníkov (akcionárov). Základné imanie je 11 254 000 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 629 452 955 €, čo je o 9,1 % menej ako rok predtým (692 457 576 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 13,7 % ročne. Zisk po zdanení za rok 2025 bol 4 882 917 € (0,8 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková vo všetkých 6 sledovaných rokoch. Osobné náklady za rok 2025 boli 7 219 934 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 133 343 510 € a vlastné imanie 70 511 554 € (miera samofinancovania 52,9 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 1. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.