FOCUS COMPUTER s.r.o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéDividendy sa nerozdelili.
Vlastné imanie sa znížilo o 5 350 € inak než z nerozdeleného zisku — napr. znížením základného imania, výplatou z iných fondov alebo precenením. Z otvorených údajov nevyplýva, či išlo o výplatu spoločníkom.
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | |||||
| Obežný majetok spolu | 274 416 | 378 126 | 233 485 | 204 228 | 211 667 |
| Neobežný majetok spolu | 19 287 | 12 426 | 44 326 | 57 037 | 48 858 |
| Spolu majetok | 293 703 | 390 552 | 277 811 | 261 265 | 260 525 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | |||||
| Záväzky spolu | 232 036 | 323 910 | 209 297 | 172 747 | 172 553 |
| Základné imanie | 6 639 | 6 639 | 6 639 | 6 639 | 6 639 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 47 850 | 53 753 | 58 726 | 60 599 | 75 253 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 6 052 | 4 974 | 1 873 | 14 654 | 4 804 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 1 126 | 1 276 | 1 276 | 6 626 | 1 276 |
| Vlastné imanie spolu | 61 667 | 66 642 | 68 514 | 88 518 | 87 972 |
| Výkaz ziskov a strát | |||||
| Tržby (čistý obrat) | 1 928 214 | 1 578 343 | 1 463 819 | 1 357 585 | 1 234 270 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 15 744 | 14 203 | 13 886 | 30 857 | 11 612 |
| EBITDA | 22 607 | 21 064 | 19 236 | 42 312 | 19 791 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 7 661 | 6 296 | 2 371 | 18 549 | 8 644 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 6 052 | 4 974 | 1 873 | 14 654 | 4 804 |
| Osobné náklady | 23 552 | 25 290 | 21 705 | 17 421 | 25 074 |
| Odpisy | 6 863 | 6 861 | 5 350 | 11 455 | 8 179 |
| Ďalšie ukazovatele | |||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Podobné firmy
Zhrnutie: FOCUS COMPUTER s.r.o.
Prehľad
FOCUS COMPUTER s.r.o. (IČO 36188778) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 1999 a pôsobí 27 rokov. Sídlo podľa registra: Košice. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: maloobchod s hodinami a šperkami (SK NACE 4777). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 3 – 4 zamestnanci.
Osoby
Štatutárny orgán má 2 členov. Podľa registra má spoločnosť 2 spoločníkov (akcionárov). Základné imanie je 6 640 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 1 234 270 €, čo je o 9,1 % menej ako rok predtým (1 357 585 €). Od roku 2021 do roku 2025 tržby klesali v priemere o 10,6 % ročne. Sú to najnižšie tržby za sledované roky (2021–2025). Zisk po zdanení za rok 2025 bol 4 804 € (0,4 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková vo všetkých 5 sledovaných rokoch. Osobné náklady za rok 2025 boli 25 074 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 260 525 € a vlastné imanie 87 972 € (miera samofinancovania 33,8 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.