VELBA, s.r.o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | |||||||
| Obežný majetok spolu | 221 299 | 180 184 | 402 661 | 435 031 | 435 578 | 446 789 | 399 769 |
| Neobežný majetok spolu | 742 279 | 691 656 | 679 005 | 703 706 | 740 114 | 723 138 | 895 913 |
| Spolu majetok | 970 567 | 876 518 | 1 086 100 | 1 144 223 | 1 185 351 | 1 181 544 | 1 308 063 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | |||||||
| Záväzky spolu | 263 377 | 224 388 | 446 214 | 717 233 | 712 033 | 699 511 | 810 311 |
| Základné imanie | 6 639 | 6 639 | 6 639 | 6 716 | 6 639 | 6 639 | 6 639 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 47 028 | 52 501 | -2 791 | -15 035 | -228 008 | -181 603 | -172 888 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 5 241 | -55 292 | -12 244 | -212 973 | 46 405 | 8 715 | 15 719 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 648 282 | 648 282 | 648 282 | 648 282 | 648 282 | 648 282 | 648 282 |
| Vlastné imanie spolu | 707 190 | 652 130 | 639 886 | 426 990 | 473 318 | 482 033 | 497 752 |
| Výkaz ziskov a strát | |||||||
| Tržby (čistý obrat) | 3 051 205 | 2 256 664 | 2 005 023 | 2 681 631 | 2 943 169 | 2 803 013 | 2 426 749 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 12 237 | -50 531 | -9 511 | -209 728 | 55 295 | 15 002 | 23 619 |
| EBITDA | 64 265 | 16 069 | 52 081 | -144 676 | 125 752 | 71 490 | 80 235 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 7 248 | -55 292 | -12 244 | -212 973 | 52 166 | 12 811 | 20 155 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 5 241 | -55 292 | -12 244 | -212 973 | 46 405 | 8 715 | 15 719 |
| Osobné náklady | 135 878 | 106 621 | 109 473 | 109 788 | 113 738 | 143 119 | 128 774 |
| Odpisy | 52 028 | 66 600 | 61 592 | 65 052 | 70 457 | 56 488 | 56 616 |
| Ďalšie ukazovatele | |||||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Podobné firmy
Zhrnutie: VELBA, s.r.o.
Prehľad
VELBA, s.r.o. (IČO 36232459) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 1999 a pôsobí 27 rokov. Sídlo podľa registra: Dolná Streda. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: sprostredkovanie veľkoobchodu s textilom, odevmi, kožušinami, obuvou a koženým tovarom (SK NACE 4616). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 10 – 19 zamestnancov.
Osoby
Spoločnosť má jedného štatutárneho zástupcu. Podľa registra má spoločnosť jedného spoločníka (akcionára). Základné imanie je 6 640 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 2 426 749 €, čo je o 13,4 % menej ako rok predtým (2 803 013 €). Od roku 2019 do roku 2025 tržby klesali v priemere o 3,7 % ročne. Zisk po zdanení za rok 2025 bol 15 719 € (0,6 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková v 4 z 7 sledovaných rokov. Osobné náklady za rok 2025 boli 128 774 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 1 308 063 € a vlastné imanie 497 752 € (miera samofinancovania 38,1 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.