PECOS, s.r.o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéNa dividendy rozdelené 26 962 € (45 % z rozdeliteľného zisku).
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | ||||||
| Obežný majetok spolu | 48 440 | 67 408 | 85 006 | 88 526 | 76 859 | 35 741 |
| Neobežný majetok spolu | 81 183 | 53 306 | 49 532 | 50 046 | 35 967 | 23 784 |
| Spolu majetok | 129 623 | 120 714 | 134 538 | 138 572 | 112 826 | 59 525 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | ||||||
| Záväzky spolu | 61 283 | 49 909 | 54 394 | 54 104 | 44 377 | 33 436 |
| Základné imanie | 6 639 | 6 639 | 6 639 | 6 639 | 6 639 | 6 639 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 83 509 | 60 373 | 60 373 | 52 540 | 76 501 | 33 520 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | -23 136 | 2 465 | 11 804 | 23 961 | -16 019 | -15 398 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 1 328 | 1 328 | 1 328 | 1 328 | 1 328 | 1 328 |
| Vlastné imanie spolu | 68 340 | 70 805 | 80 144 | 84 468 | 68 449 | 26 089 |
| Výkaz ziskov a strát | ||||||
| Tržby (čistý obrat) | 369 796 | 371 833 | 410 610 | 417 795 | 386 727 | 354 931 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | -17 089 | 9 023 | 14 374 | 31 471 | -11 905 | -10 730 |
| EBITDA | 12 588 | 36 900 | 33 148 | 49 476 | 5 774 | 1 453 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | -23 136 | 2 524 | 13 410 | 30 049 | -14 099 | -13 478 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | -23 136 | 2 465 | 11 804 | 23 961 | -16 019 | -15 398 |
| Osobné náklady | 94 908 | 103 267 | 103 728 | 92 547 | 101 730 | 110 854 |
| Odpisy | 29 677 | 27 877 | 18 774 | 18 005 | 17 679 | 12 183 |
| Ďalšie ukazovatele | ||||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 2 465 | 19 637 | 0 | 26 962 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Zhrnutie: PECOS, s.r.o.
Prehľad
PECOS, s.r.o. (IČO 36248711) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 2002 a pôsobí 24 rokov. Sídlo podľa registra: Šamorín. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: stolárske práce (SK NACE 4332). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 5 – 9 zamestnancov.
Osoby
Štatutárny orgán má 2 členov. Podľa registra má spoločnosť 2 spoločníkov (akcionárov). Základné imanie je 6 639 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 354 931 €, čo je o 8,2 % menej ako rok predtým (386 727 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby klesali v priemere o 0,8 % ročne. Sú to najnižšie tržby za sledované roky (2020–2025). Rok 2025 skončil stratou 15 398 €. Spoločnosť bola zisková v 3 z 6 sledovaných rokov. Osobné náklady za rok 2025 boli 110 854 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 59 525 € a vlastné imanie 26 089 € (miera samofinancovania 43,8 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 4. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.