ELANFIT s.r.o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéNa dividendy rozdelené 4 886 € (<1 % z rozdeliteľného zisku).
Okrem toho sa vlastné imanie znížilo o 25 076 € inak než z nerozdeleného zisku — napr. znížením základného imania, výplatou z iných fondov alebo precenením. Z otvorených údajov nevyplýva, či išlo o výplatu spoločníkom.
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | |||||
| Obežný majetok spolu | 815 717 | 860 530 | 937 658 | 1 029 814 | 1 032 816 |
| Neobežný majetok spolu | 107 039 | 97 697 | 115 754 | 146 367 | 129 694 |
| Spolu majetok | 923 320 | 958 829 | 1 054 263 | 1 177 087 | 1 163 499 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | |||||
| Záväzky spolu | 54 731 | 36 556 | 46 514 | 106 906 | 57 668 |
| Základné imanie | 6 639 | 6 639 | 10 639 | 10 639 | -19 324 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 760 923 | 802 417 | 853 417 | 930 819 | 988 365 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 43 678 | 53 684 | 81 476 | 62 432 | 65 612 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 57 349 | 59 533 | 62 217 | 66 291 | 71 178 |
| Vlastné imanie spolu | 868 589 | 922 273 | 1 007 749 | 1 070 181 | 1 105 831 |
| Výkaz ziskov a strát | |||||
| Tržby (čistý obrat) | 1 001 030 | 1 111 588 | 1 224 635 | 1 268 807 | 1 319 921 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 55 075 | 70 687 | 102 591 | 82 775 | 86 894 |
| EBITDA | 64 951 | 80 029 | 114 181 | 99 357 | 107 231 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 56 420 | 68 760 | 100 572 | 80 427 | 84 293 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 43 678 | 53 684 | 81 476 | 62 432 | 65 612 |
| Osobné náklady | 72 330 | 96 920 | 100 369 | 135 321 | 128 673 |
| Odpisy | 9 876 | 9 342 | 11 590 | 16 582 | 20 337 |
| Ďalšie ukazovatele | |||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 0 | 0 | 4 886 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok14
- 2025 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2024 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2023 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
- 2022 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2022 Úč POD · 12 str.
- 2022 Úč POD
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Zhrnutie: ELANFIT s.r.o.
Prehľad
ELANFIT s.r.o. (IČO 36279757) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 2006 a pôsobí 20 rokov. Sídlo podľa registra: Gbely. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: maloobchod s farmaceutickými výrobkami (SK NACE 4773). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 3 – 4 zamestnanci.
Osoby
Štatutárny orgán má 3 členov. Podľa registra má spoločnosť jedného spoločníka (akcionára). Základné imanie je 6 640 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 1 319 921 €, čo je o 4,0 % viac ako rok predtým (1 268 807 €). Od roku 2021 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 7,2 % ročne. Sú to najvyššie tržby za sledované roky (2021–2025). Zisk po zdanení za rok 2025 bol 65 612 € (5,0 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková vo všetkých 5 sledovaných rokoch. Osobné náklady za rok 2025 boli 128 673 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 1 163 499 € a vlastné imanie 1 105 831 € (miera samofinancovania 95,0 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.