Finančné centrum a.s.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéDividendy sa nerozdelili.
Vlastné imanie sa znížilo o 27 299 € inak než z nerozdeleného zisku — napr. znížením základného imania, výplatou z iných fondov alebo precenením. Z otvorených údajov nevyplýva, či išlo o výplatu spoločníkom.
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | ||||||
| Obežný majetok spolu | 243 588 | 429 355 | 472 347 | 775 435 | 1 123 777 | 1 341 484 |
| Neobežný majetok spolu | 1 059 911 | 2 821 647 | 3 034 540 | 2 859 876 | 2 630 819 | 2 535 031 |
| Spolu majetok | 1 318 877 | 3 264 700 | 3 518 054 | 3 651 011 | 3 770 621 | 3 892 491 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | ||||||
| Záväzky spolu | 863 531 | 996 808 | 1 181 974 | 1 028 525 | 874 499 | 631 658 |
| Základné imanie | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 94 848 | 218 403 | 431 226 | 634 899 | 958 609 | 1 386 834 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 271 984 | 307 823 | 203 673 | 323 709 | 428 225 | 390 596 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 63 512 | 1 716 316 | 1 673 444 | 1 636 223 | 1 484 288 | 1 456 989 |
| Vlastné imanie spolu | 455 344 | 2 267 542 | 2 333 343 | 2 619 831 | 2 896 122 | 3 259 419 |
| Výkaz ziskov a strát | ||||||
| Tržby (čistý obrat) | 1 620 309 | 1 526 522 | 1 605 250 | 1 711 859 | 1 763 722 | 1 882 935 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 289 953 | 406 904 | 349 377 | 407 378 | 463 141 | 490 186 |
| EBITDA | 325 185 | 437 558 | 420 770 | 544 388 | 540 263 | 558 675 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 333 655 | 393 967 | 257 058 | 401 286 | 544 345 | 493 612 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 271 984 | 307 823 | 203 673 | 323 709 | 428 225 | 390 596 |
| Osobné náklady | 446 810 | 433 708 | 406 263 | 446 750 | 488 238 | 520 291 |
| Odpisy | 35 232 | 30 654 | 71 393 | 137 010 | 77 122 | 68 489 |
| Ďalšie ukazovatele | ||||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 95 000 | 0 | 0 | 0 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok15
- 2025 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2024 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2023 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
- 2022 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2022 Úč POD · 12 str.
- 2022 Úč POD
- 2021 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2021 Úč POD · 12 str.
- 2021 Úč POD
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Podobné firmy
Zhrnutie: Finančné centrum a.s.
Prehľad
Finančné centrum a.s. (IČO 36341592) je akciová spoločnosť. Spoločnosť vznikla v roku 2005 a pôsobí 21 rokov. Sídlo podľa registra: Považská Bystrica. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: činnosti poisťovacích agentov a maklérov (SK NACE 6622). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 10 – 19 zamestnancov.
Osoby
Spoločnosť má jedného štatutárneho zástupcu. Dozorná rada má 3 členov. Základné imanie je 25 000 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 1 882 935 €, čo je o 6,8 % viac ako rok predtým (1 763 722 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 3,0 % ročne. Sú to najvyššie tržby za sledované roky (2020–2025). Zisk po zdanení za rok 2025 bol 390 596 € (20,7 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková vo všetkých 6 sledovaných rokoch. Osobné náklady za rok 2025 boli 520 291 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 3 892 491 € a vlastné imanie 3 259 419 € (miera samofinancovania 83,7 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.