SKANZAT, spol. s r.o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | |||||
| Obežný majetok spolu | 91 812 | 193 000 | 168 604 | 188 869 | 224 063 |
| Neobežný majetok spolu | 91 942 | 114 896 | 183 226 | 149 119 | 206 706 |
| Spolu majetok | 183 754 | 307 896 | 359 540 | 347 568 | 440 854 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | |||||
| Záväzky spolu | 129 173 | 238 761 | 263 139 | 232 110 | 300 420 |
| Základné imanie | 6 639 | 6 639 | 6 639 | 6 639 | 6 639 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 43 280 | 47 450 | 61 832 | 89 098 | 108 155 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 3 998 | 14 382 | 27 266 | 19 057 | 24 976 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 664 | 664 | 664 | 664 | 664 |
| Vlastné imanie spolu | 54 581 | 69 135 | 96 401 | 115 458 | 140 434 |
| Výkaz ziskov a strát | |||||
| Tržby (čistý obrat) | 656 313 | 956 626 | 977 682 | 1 064 956 | 1 303 514 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 6 637 | 26 390 | 36 449 | 29 315 | 39 083 |
| EBITDA | 39 048 | 59 842 | 72 519 | 87 031 | 118 695 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 6 538 | 23 158 | 35 328 | 24 551 | 32 346 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 3 998 | 14 382 | 27 266 | 19 057 | 24 976 |
| Osobné náklady | 54 761 | 64 453 | 78 925 | 104 066 | 121 030 |
| Odpisy | 32 411 | 33 452 | 36 070 | 57 716 | 79 612 |
| Ďalšie ukazovatele | |||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Podobné firmy
Zhrnutie: SKANZAT, spol. s r.o.
Prehľad
SKANZAT, spol. s r.o. (IČO 36371700) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 1997 a pôsobí 29 rokov. Sídlo podľa registra: Sklabiňa. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: nákladná cestná doprava (SK NACE 4941). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 5 – 9 zamestnancov.
Osoby
Spoločnosť má jedného štatutárneho zástupcu. Podľa registra má spoločnosť jedného spoločníka (akcionára). Základné imanie je 6 639 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 1 303 514 €, čo je o 22,4 % viac ako rok predtým (1 064 956 €). Od roku 2021 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 18,7 % ročne. Sú to najvyššie tržby za sledované roky (2021–2025). Zisk po zdanení za rok 2025 bol 24 976 € (1,9 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková vo všetkých 5 sledovaných rokoch. Osobné náklady za rok 2025 boli 121 030 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 440 854 € a vlastné imanie 140 434 € (miera samofinancovania 31,9 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.