PREMAT, s.r.o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéNa dividendy rozdelené 240 000 € (5 % z rozdeliteľného zisku).
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | ||||||
| Obežný majetok spolu | 2 927 473 | 3 626 494 | 4 086 199 | 3 526 919 | 3 261 948 | 3 334 607 |
| Neobežný majetok spolu | 2 797 820 | 3 249 531 | 3 255 528 | 2 692 072 | 2 183 919 | 2 156 285 |
| Spolu majetok | 5 733 919 | 6 889 600 | 7 355 727 | 6 233 014 | 5 460 317 | 5 505 661 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | ||||||
| Záväzky spolu | 781 321 | 1 840 668 | 2 049 656 | 1 123 873 | 809 522 | 1 003 598 |
| Základné imanie | 13 412 | 13 412 | 13 412 | 13 412 | 13 412 | 13 412 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 4 631 083 | 4 659 198 | 4 715 865 | 4 872 334 | 4 686 366 | 4 379 742 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 290 315 | 357 701 | 546 349 | 205 474 | -66 624 | 91 376 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 17 035 | 17 035 | 17 035 | 17 035 | 17 035 | 17 035 |
| Vlastné imanie spolu | 4 951 845 | 5 047 346 | 5 292 661 | 5 108 255 | 4 650 189 | 4 501 565 |
| Výkaz ziskov a strát | ||||||
| Tržby (čistý obrat) | 4 389 251 | 6 605 499 | 6 994 443 | 6 260 830 | 4 824 228 | 5 037 580 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 388 638 | 469 659 | 726 331 | 293 325 | -62 273 | 122 190 |
| EBITDA | 904 273 | 981 825 | 1 341 949 | 886 395 | 466 132 | 611 513 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 380 802 | 454 575 | 692 964 | 260 606 | -78 194 | 112 885 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 290 315 | 357 701 | 546 349 | 205 474 | -66 624 | 91 376 |
| Osobné náklady | 1 803 381 | 2 580 741 | 2 676 269 | 2 591 403 | 2 349 348 | 2 181 672 |
| Odpisy | 515 635 | 512 166 | 615 618 | 593 070 | 528 405 | 489 323 |
| Ďalšie ukazovatele | ||||||
| Vypočítané dividendy | — | 262 200 | 301 034 | 389 880 | 391 442 | 240 000 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok20
- 2025 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2025 Správa audítora
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2024 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2024 Správa audítora
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2023 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2023 Správa audítora
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
- 2022 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2022 Správa audítora
- 2022 Úč POD · 12 str.
- 2022 Úč POD
- 2021 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2021 Správa audítora
- 2021 Úč POD · 12 str.
- 2021 Úč POD
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Podobné firmy
Zhrnutie: PREMAT, s.r.o.
Prehľad
PREMAT, s.r.o. (IČO 36379425) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 1998 a pôsobí 28 rokov. Sídlo podľa registra: Bytča. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: výroba upínadiel, strojných skrutiek (SK NACE 2594). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 50 – 99 zamestnancov.
Osoby
Štatutárny orgán má 2 členov. Podľa registra má spoločnosť 2 spoločníkov (akcionárov). Základné imanie je 13 412 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 5 037 580 €, čo je o 4,4 % viac ako rok predtým (4 824 228 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 2,8 % ročne. Zisk po zdanení za rok 2025 bol 91 376 € (1,8 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková v 5 z 6 sledovaných rokov. Osobné náklady za rok 2025 boli 2 181 672 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 5 505 661 € a vlastné imanie 4 501 565 € (miera samofinancovania 81,8 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.