ROTAX-ARCH spol. s r.o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéNa dividendy rozdelené 248 312 €.
Nízka spoľahlivosť: suma prevyšuje nerozdelený zisk minulých rokov, z ktorého možno dividendy rozdeliť — pravdepodobne zlúčenie, úprava počiatočného stavu alebo chyba v závierke.
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | |||||
| Obežný majetok spolu | 2 743 246 | 2 300 368 | 2 432 398 | 3 682 705 | 1 860 606 |
| Neobežný majetok spolu | 4 265 011 | 4 425 107 | 4 860 930 | 7 057 154 | 7 997 293 |
| Spolu majetok | 7 013 900 | 6 753 744 | 7 293 994 | 10 744 970 | 9 859 129 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | |||||
| Záväzky spolu | 2 936 632 | 2 684 070 | 3 375 248 | 6 909 067 | 4 988 776 |
| Základné imanie | 6 639 | 6 639 | 6 639 | 6 639 | 6 640 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | -6 780 | -42 903 | -43 360 | -4 770 | -253 592 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | -36 043 | -536 | 640 | -509 | 32 473 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 2 769 340 | 2 769 340 | 2 769 340 | 2 769 340 | 2 769 340 |
| Vlastné imanie spolu | 2 733 156 | 2 732 540 | 2 733 259 | 2 770 700 | 2 554 861 |
| Výkaz ziskov a strát | |||||
| Tržby (čistý obrat) | 1 248 723 | 1 738 305 | 1 227 703 | 3 325 998 | 4 474 039 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | -11 014 | 41 184 | 94 050 | 198 323 | 210 908 |
| EBITDA | 376 693 | 484 699 | 492 425 | 596 245 | 843 576 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | -35 256 | 3 673 | 7 409 | 3 459 | 51 121 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | -36 043 | -536 | 640 | -509 | 32 473 |
| Osobné náklady | 246 261 | 179 457 | 178 413 | 173 013 | 204 465 |
| Odpisy | 387 707 | 443 515 | 398 375 | 397 922 | 632 668 |
| Ďalšie ukazovatele | |||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 0 | 0 | 248 312 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Podobné firmy
Zhrnutie: ROTAX-ARCH spol. s r.o.
Prehľad
ROTAX-ARCH spol. s r.o. (IČO 36472182) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 2001 a pôsobí 25 rokov. Sídlo podľa registra: Humenné. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: chov dojníc (SK NACE 0141). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 10 – 19 zamestnancov.
Osoby
Spoločnosť má jedného štatutárneho zástupcu. Podľa registra má spoločnosť 2 spoločníkov (akcionárov). Základné imanie je 6 640 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 4 474 039 €, čo je o 34,5 % viac ako rok predtým (3 325 998 €). Od roku 2021 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 37,6 % ročne. Sú to najvyššie tržby za sledované roky (2021–2025). Zisk po zdanení za rok 2025 bol 32 473 € (0,7 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková v 2 z 5 sledovaných rokov. Osobné náklady za rok 2025 boli 204 465 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 9 859 129 € a vlastné imanie 2 554 861 € (miera samofinancovania 25,9 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.