CONSULTAX, k.s.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéNa dividendy rozdelené 72 147 € (26 % z rozdeliteľného zisku).
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | ||||||
| Obežný majetok spolu | 167 154 | 464 806 | 471 687 | 467 794 | 330 155 | 294 689 |
| Neobežný majetok spolu | 78 238 | 6 878 | 2 978 | 44 567 | 41 806 | 24 349 |
| Spolu majetok | 245 392 | 471 684 | 474 665 | 512 361 | 371 961 | 319 038 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | ||||||
| Záväzky spolu | 119 438 | 233 132 | 185 067 | 256 072 | 93 525 | 96 013 |
| Základné imanie | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 70 962 | 55 992 | 232 552 | 212 632 | 252 289 | 202 289 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 50 992 | 178 560 | 53 046 | 39 657 | 22 147 | 16 736 |
| Vlastné imanie spolu | 125 954 | 238 552 | 289 598 | 256 289 | 278 436 | 223 025 |
| Výkaz ziskov a strát | ||||||
| Tržby (čistý obrat) | 273 012 | 302 836 | 319 391 | 328 191 | 335 215 | 393 443 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 67 564 | 225 765 | 71 884 | 57 099 | 33 772 | 27 253 |
| EBITDA | 80 778 | 237 192 | 75 784 | 70 331 | 51 531 | 44 711 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 65 874 | 223 060 | 68 699 | 52 041 | 29 978 | 23 911 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 50 992 | 178 560 | 53 046 | 39 657 | 22 147 | 16 736 |
| Osobné náklady | 64 122 | 83 497 | 92 896 | 86 297 | 100 552 | 119 173 |
| Odpisy | 13 214 | 11 427 | 3 900 | 13 232 | 17 759 | 17 458 |
| Ďalšie ukazovatele | ||||||
| Vypočítané dividendy | — | 65 962 | 2 000 | 72 966 | 0 | 72 147 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Podobné firmy
Zhrnutie: CONSULTAX, k.s.
Prehľad
CONSULTAX, k.s. (IČO 36549797) je komanditná spoločnosť. Spoločnosť vznikla v roku 2002 a pôsobí 24 rokov. Sídlo podľa registra: Bratislava. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: účtovnícke a audítorské činnosti, vedenie účtovných kníh; daňové poradenstvo (SK NACE 6920). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 5 – 9 zamestnancov.
Osoby
Štatutárny orgán má 3 členov. Podľa registra má spoločnosť 3 spoločníkov (akcionárov). Základné imanie je 4 000 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 393 443 €, čo je o 17,4 % viac ako rok predtým (335 215 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 7,6 % ročne. Sú to najvyššie tržby za sledované roky (2020–2025). Zisk po zdanení za rok 2025 bol 16 736 € (4,3 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková vo všetkých 6 sledovaných rokoch. Osobné náklady za rok 2025 boli 119 173 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 319 038 € a vlastné imanie 223 025 € (miera samofinancovania 69,9 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 4. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.