MEERKS, a.s. KošiceAktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéDividendy sa nerozdelili.
Vlastné imanie sa znížilo o 103 241 € inak než z nerozdeleného zisku — napr. znížením základného imania, výplatou z iných fondov alebo precenením. Z otvorených údajov nevyplýva, či išlo o výplatu spoločníkom.
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | ||||||
| Obežný majetok spolu | 280 747 | 727 114 | 820 701 | 205 390 | 186 813 | 51 797 |
| Neobežný majetok spolu | 11 949 160 | 11 729 683 | 11 752 368 | 12 172 321 | 11 569 855 | 11 418 964 |
| Spolu majetok | 12 234 334 | 12 463 746 | 12 582 471 | 12 387 168 | 11 768 456 | 11 478 890 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | ||||||
| Záväzky spolu | 2 177 596 | 2 097 187 | 1 725 011 | 1 023 378 | 745 901 | 573 134 |
| Základné imanie | 33 194 | 33 194 | 33 194 | 33 194 | 33 194 | 33 194 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 2 026 857 | 2 271 396 | 2 870 259 | 3 311 252 | 3 342 741 | 3 466 023 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 244 540 | 598 862 | 440 993 | 31 490 | 123 282 | 1 690 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 7 751 983 | 7 397 895 | 7 464 370 | 7 955 875 | 7 508 090 | 7 404 849 |
| Vlastné imanie spolu | 10 056 574 | 10 301 347 | 10 808 816 | 11 331 811 | 11 007 307 | 10 905 756 |
| Výkaz ziskov a strát | ||||||
| Tržby (čistý obrat) | 647 720 | 1 356 517 | 1 666 087 | 430 934 | 309 330 | 57 331 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 348 892 | 744 296 | 572 768 | 71 023 | 180 144 | 11 434 |
| EBITDA | 367 036 | 774 505 | 633 324 | 133 582 | 234 767 | 54 795 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 330 620 | 740 544 | 564 247 | 47 715 | 160 923 | 6 471 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 244 540 | 598 862 | 440 993 | 31 490 | 123 282 | 1 690 |
| Osobné náklady | 288 099 | 590 507 | 638 428 | 564 173 | 417 719 | 291 247 |
| Odpisy | 18 144 | 30 209 | 60 556 | 62 559 | 54 623 | 43 361 |
| Ďalšie ukazovatele | ||||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok15
- 2025 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2024 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2023 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
- 2022 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2022 Úč POD · 12 str.
- 2022 Úč POD
- 2021 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2021 Úč POD · 12 str.
- 2021 Úč POD
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Podobné firmy
Zhrnutie: MEERKS, a.s. Košice
Prehľad
MEERKS, a.s. Košice (IČO 36613177) je akciová spoločnosť. Spoločnosť vznikla v roku 2006 a pôsobí 20 rokov. Sídlo podľa registra: Košice. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: lesné hospodárstvo a ostatné služby v lesníctve (SK NACE 0210). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 2 zamestnanci.
Osoby
Štatutárny orgán má 2 členov. Podľa registra má spoločnosť jedného spoločníka (akcionára). Dozorná rada má 4 členov. Základné imanie je 33 194 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 57 331 €, čo je o 81,5 % menej ako rok predtým (309 330 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby klesali v priemere o 38,4 % ročne. Sú to najnižšie tržby za sledované roky (2020–2025). Zisk po zdanení za rok 2025 bol 1 690 € (2,9 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková vo všetkých 6 sledovaných rokoch. Osobné náklady za rok 2025 boli 291 247 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 11 478 890 € a vlastné imanie 10 905 756 € (miera samofinancovania 95,0 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.