Optika Majerik s. r. o.Aktívna

IČO 43827021Spoločnosť s ručením obmedzenýmZaložená 2007Bratislava

Finančný prehľad

277 421 €-7,1%
Tržby 2025
+5,8%
Priemerný ročný rast 2020–2025
0100 tis.200 tis.300 tis.400 tis.202020212022202320242025

Finančné ukazovatele

2025

Dividendy

vypočítané
2025

Na dividendy rozdelené 80 249 € (40 % z rozdeliteľného zisku).

História
202580 249 €
2024 ~100 000 €
20230 €
20220 €
20210 €
Štruktúra súvahy
Obežný majetokNeobežný majetokZáväzkyVlastné imanie
0200 tis.400 tis.202020212022202320242025
Prehľad účtovných závierok2020–2025
202020212022202320242025
Súvaha — aktíva
Obežný majetok spolu305 154212 802164 206185 936153 393107 893
Neobežný majetok spolu74 59790 84692 751136 376135 246156 776
Spolu majetok379 751303 648256 957322 312288 639264 669
Súvaha — vlastné imanie a záväzky
Záväzky spolu273 476156 14880 11559 69475 737117 455
Základné imanie6 6396 6396 6396 6396 6396 639
Výsledok hospodárenia minulých rokov89 62098 662139 887169 229150 716120 751
Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie)9 04241 22529 34285 77650 28414 561
Fondy a ostatné vlastné imanie9749749749745 2635 263
Vlastné imanie spolu106 275147 500176 842262 618212 902147 214
Výkaz ziskov a strát
Tržby (čistý obrat)209 744243 905271 105314 833298 656277 421
Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti11 79452 44237 655109 29166 19420 579
EBITDA32 42770 00158 468133 738101 52658 636
Výsledok hospodárenia pred zdanením11 75752 39137 614108 90464 33219 134
Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie9 04241 22529 34285 77650 28414 561
Osobné náklady25 99331 40732 23533 57640 09941 402
Odpisy20 63317 55920 81324 44735 33238 057
Ďalšie ukazovatele
Vypočítané dividendy—000100 00080 249

Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.

Dokumenty v Registri účtovných závierok10

Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).

Podobné firmy

Zhrnutie: Optika Majerik s. r. o.

Prehľad

Optika Majerik s. r. o. (IČO 43827021) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 2007 a pôsobí 18 rokov. Sídlo podľa registra: Bratislava. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: maloobchod so zdravotníckymi a ortopedickými pomôckami (SK NACE 4774). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 3 – 4 zamestnanci.

Osoby

Spoločnosť má jedného štatutárneho zástupcu. Podľa registra má spoločnosť jedného spoločníka (akcionára). Základné imanie je 6 639 €.

Hospodárenie

Tržby za rok 2025 boli 277 421 €, čo je o 7,1 % menej ako rok predtým (298 656 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 5,8 % ročne. Zisk po zdanení za rok 2025 bol 14 561 € (5,2 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková vo všetkých 6 sledovaných rokoch. Osobné náklady za rok 2025 boli 41 402 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 264 669 € a vlastné imanie 147 214 € (miera samofinancovania 55,6 %).

Zdroje a aktualizácia

Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.

Optika Majerik s. r. o. – IČO 43827021 — icoprofil.sk