SPERO - STAV, s.r.o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéDividendy sa nerozdelili.
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | ||||||
| Obežný majetok spolu | 100 183 | 37 997 | 22 964 | 83 480 | 155 456 | 100 067 |
| Neobežný majetok spolu | 34 640 | 45 129 | 34 046 | 140 607 | 115 080 | 130 297 |
| Spolu majetok | 134 823 | 83 126 | 57 010 | 224 087 | 270 536 | 230 364 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | ||||||
| Záväzky spolu | 94 662 | 38 199 | 40 839 | 192 076 | 233 808 | 201 463 |
| Základné imanie | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 14 168 | 33 159 | 4 799 | 10 879 | 25 010 | 29 728 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 20 943 | 4 768 | 4 372 | 14 132 | 4 718 | -7 827 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 50 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
| Vlastné imanie spolu | 40 161 | 44 927 | 16 171 | 32 011 | 36 728 | 28 901 |
| Výkaz ziskov a strát | ||||||
| Tržby (čistý obrat) | 353 836 | 257 309 | 174 851 | 264 104 | 303 599 | 250 578 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 27 254 | 8 224 | 6 227 | 18 839 | 10 426 | -2 981 |
| EBITDA | 36 433 | 15 235 | 17 309 | 31 268 | 35 953 | 27 868 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 27 066 | 7 391 | 6 079 | 18 677 | 6 638 | -5 907 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 20 943 | 4 768 | 4 372 | 14 132 | 4 718 | -7 827 |
| Osobné náklady | 7 207 | 15 525 | 9 180 | 18 962 | 18 600 | 15 281 |
| Odpisy | 9 179 | 7 011 | 11 082 | 12 429 | 25 527 | 30 849 |
| Ďalšie ukazovatele | ||||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 33 128 | 0 | 0 | 0 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Podobné firmy
Zhrnutie: SPERO - STAV, s.r.o.
Prehľad
SPERO - STAV, s.r.o. (IČO 46942092) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 2013 a pôsobí 13 rokov. Sídlo podľa registra: Spišská Belá. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: výstavba obytných a neobytných budov (SK NACE 4100). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 1 zamestnanec.
Osoby
Spoločnosť má jedného štatutárneho zástupcu. Podľa registra má spoločnosť jedného spoločníka (akcionára). Základné imanie je 5 000 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 250 578 €, čo je o 17,5 % menej ako rok predtým (303 599 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby klesali v priemere o 6,7 % ročne. Rok 2025 skončil stratou 7 827 €. Spoločnosť bola zisková v 5 z 6 sledovaných rokov. Osobné náklady za rok 2025 boli 15 281 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 230 364 € a vlastné imanie 28 901 € (miera samofinancovania 12,5 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.