SELECTRA s.r.o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéNa dividendy rozdelené 148 075 € (70 % z rozdeliteľného zisku).
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | |||||
| Obežný majetok spolu | 206 376 | 250 032 | 253 081 | 438 296 | 253 081 |
| Neobežný majetok spolu | 28 965 | 48 641 | 73 736 | 70 299 | 73 736 |
| Spolu majetok | 235 341 | 298 673 | 326 817 | 508 595 | 326 817 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | |||||
| Záväzky spolu | 203 202 | 231 185 | 196 997 | 293 032 | 196 997 |
| Základné imanie | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | -27 018 | 26 639 | 61 988 | 124 320 | 61 988 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 53 657 | 35 349 | 62 332 | 85 743 | 62 332 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Vlastné imanie spolu | 32 139 | 67 488 | 129 820 | 215 563 | 129 820 |
| Výkaz ziskov a strát | |||||
| Tržby (čistý obrat) | 549 263 | 543 199 | 498 066 | 1 128 310 | 498 066 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 67 967 | 44 796 | 78 328 | 109 876 | 78 328 |
| EBITDA | 88 403 | 69 658 | 104 009 | 132 174 | 104 009 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 66 546 | 44 070 | 77 664 | 109 502 | 77 664 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 53 657 | 35 349 | 62 332 | 85 743 | 62 332 |
| Osobné náklady | 2 348 | 2 270 | 16 652 | 2 605 | 16 652 |
| Odpisy | 20 436 | 24 862 | 25 681 | 22 298 | 25 681 |
| Ďalšie ukazovatele | |||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 0 | 0 | 148 075 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Podobné firmy
Zhrnutie: SELECTRA s.r.o.
Prehľad
SELECTRA s.r.o. (IČO 50918559) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 2017 a pôsobí 9 rokov. Sídlo podľa registra: Bratislava - mestská časť Ružinov. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: výroba počítačov a periférnych zariadení (SK NACE 2620). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 1 zamestnanec.
Osoby
Štatutárny orgán má 2 členov. Podľa registra má spoločnosť 2 spoločníkov (akcionárov). Základné imanie je 5 000 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 498 066 €, čo je o 55,9 % menej ako rok predtým (1 128 310 €). Od roku 2021 do roku 2025 tržby klesali v priemere o 2,4 % ročne. Sú to najnižšie tržby za sledované roky (2021–2025). Zisk po zdanení za rok 2025 bol 62 332 € (12,5 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková vo všetkých 5 sledovaných rokoch. Osobné náklady za rok 2025 boli 16 652 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 326 817 € a vlastné imanie 129 820 € (miera samofinancovania 39,7 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 2. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.