STRÄHLE+HESS SLOVAKIA s.r.o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéNa dividendy rozdelené 45 000 € (1 % z rozdeliteľného zisku).
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | ||||||
| Obežný majetok spolu | 1 943 702 | 1 925 008 | 2 343 260 | 2 688 160 | 2 789 593 | 3 021 536 |
| Neobežný majetok spolu | 961 287 | 978 246 | 878 867 | 1 005 429 | 829 031 | 734 180 |
| Spolu majetok | 2 904 989 | 2 903 254 | 3 222 319 | 3 693 781 | 3 618 871 | 3 756 315 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | ||||||
| Záväzky spolu | 1 283 998 | 551 133 | 376 401 | 867 923 | 480 404 | 596 606 |
| Základné imanie | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 | 50 000 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 945 567 | 1 533 022 | 2 297 122 | 2 790 918 | 2 770 858 | 3 038 467 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | 625 424 | 764 099 | 493 796 | -20 060 | 312 609 | 66 242 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | — | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
| Vlastné imanie spolu | 1 620 991 | 2 352 121 | 2 845 918 | 2 825 858 | 3 138 467 | 3 159 709 |
| Výkaz ziskov a strát | ||||||
| Tržby (čistý obrat) | 4 366 696 | 4 945 481 | 4 369 712 | 4 777 071 | 7 151 616 | 4 158 702 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | 825 654 | 993 050 | 636 446 | -28 833 | 411 830 | 49 380 |
| EBITDA | 991 228 | 1 159 795 | 811 447 | 158 182 | 590 294 | 217 417 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | 784 224 | 979 255 | 634 770 | -22 306 | 422 030 | 57 970 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 625 424 | 764 099 | 493 796 | -20 060 | 312 609 | 66 242 |
| Osobné náklady | 1 090 422 | 1 176 918 | 1 190 120 | 1 379 349 | 1 581 650 | 1 544 527 |
| Odpisy | 165 574 | 166 745 | 175 001 | 187 015 | 178 464 | 168 037 |
| Ďalšie ukazovatele | ||||||
| Vypočítané dividendy | — | 32 969 | 0 | 0 | 0 | 45 000 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok15
- 2025 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2024 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
- 2022 Správa audítora
- 2022 Úč POD · 12 str.
- 2022 Úč POD
- 2021 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2021 Správa audítora
- 2021 Úč POD · 12 str.
- 2021 Úč POD
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Zhrnutie: STRÄHLE+HESS SLOVAKIA s.r.o.
Prehľad
STRÄHLE+HESS SLOVAKIA s.r.o. (IČO 50966219) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 2017 a pôsobí 9 rokov. Sídlo podľa registra: Topoľčany. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: výroba ostatného technického a pracovného textilu (SK NACE 1396). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 50 – 99 zamestnancov.
Osoby
Spoločnosť má jedného štatutárneho zástupcu. Podľa registra má spoločnosť 2 spoločníkov (akcionárov). Základné imanie je 50 000 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 4 158 702 €, čo je o 41,8 % menej ako rok predtým (7 151 616 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby klesali v priemere o 1,0 % ročne. Sú to najnižšie tržby za sledované roky (2020–2025). Zisk po zdanení za rok 2025 bol 66 242 € (1,6 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková v 5 z 6 sledovaných rokov. Osobné náklady za rok 2025 boli 1 544 527 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 3 756 315 € a vlastné imanie 3 159 709 € (miera samofinancovania 84,1 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 1. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.