Glortex a.s.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéNa dividendy rozdelené 13 427 € (<1 % z rozdeliteľného zisku).
Nízka spoľahlivosť: v tom istom roku sa časť nerozdeleného zisku presunula do fondov alebo základného imania, prípadne bol splatený vklad — presná výška dividend nie je jasná, uvádzame nižší odhad.
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby (čistý obrat) | 177 657 433 | 270 545 532 | 468 056 924 | 412 285 120 | 359 561 241 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 3 000 493 | 10 542 799 | 1 498 806 | 360 041 | 130 987 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 3 580 298 | 6 627 167 | 15 869 128 | 15 478 055 | 15 599 669 |
| Spolu majetok | 13 387 040 | 28 126 535 | 40 403 760 | 28 594 550 | 46 527 039 |
| Záväzky spolu | 6 968 749 | 10 919 069 | 22 998 326 | 12 718 954 | 30 533 883 |
| Vlastné imanie spolu | 6 418 291 | 17 207 466 | 17 405 434 | 15 875 596 | 15 993 156 |
| Vypočítané dividendy | 0 | 0 | 1 300 838 | 1 889 879 | 13 427 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok13
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2023 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
- 2022 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2022 Úč POD · 12 str.
- 2022 Úč POD
- 2021 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2021 Úč POD · 12 str.
- 2021 Úč POD
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Podobné firmy
Zhrnutie: Glortex a.s.
Prehľad
Glortex a.s. (IČO 51078856) je akciová spoločnosť. Spoločnosť vznikla v roku 2017 a pôsobí 9 rokov. Sídlo podľa registra: Bratislava - mestská časť Ružinov. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: veľkoobchod s pevnými, kvapalnými a plynnými palivami a súvisiacimi produktmi (SK NACE 4681). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 25 – 49 zamestnancov.
Osoby
Spoločnosť má jedného štatutárneho zástupcu. Dozorná rada má 3 členov. Základné imanie je 250 000 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 359 561 241 €, čo je o 12,8 % menej ako rok predtým (412 285 120 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 38,7 % ročne. Zisk po zdanení za rok 2025 bol 130 987 € (0,0 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková vo všetkých 6 sledovaných rokoch. Osobné náklady za rok 2025 boli 1 972 923 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 46 527 039 € a vlastné imanie 15 993 156 € (miera samofinancovania 34,4 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 7. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.