PESA s.r.o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéDividendy sa nerozdelili.
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Súvaha — aktíva | ||||
| Obežný majetok spolu | 50 708 | 83 021 | 14 933 | 74 250 |
| Neobežný majetok spolu | 56 929 | 104 915 | 115 961 | 114 391 |
| Spolu majetok | 108 811 | 190 206 | 133 379 | 191 530 |
| Súvaha — vlastné imanie a záväzky | ||||
| Záväzky spolu | 445 869 | 131 767 | 128 011 | 180 306 |
| Základné imanie | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | -204 557 | -372 731 | -358 871 | -331 308 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie (vlastné imanie) | -168 173 | 13 859 | 27 563 | 6 821 |
| Fondy a ostatné vlastné imanie | 30 355 | 410 711 | 330 711 | 330 711 |
| Vlastné imanie spolu | -337 375 | 56 839 | 4 403 | 11 224 |
| Výkaz ziskov a strát | ||||
| Tržby (čistý obrat) | 411 091 | 559 336 | 623 915 | 675 238 |
| Výsledok hospodárenia z hospodárskej činnosti | -151 262 | 23 161 | 42 354 | 29 066 |
| EBITDA | -132 303 | 47 276 | 94 589 | 88 355 |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením | -168 173 | 15 033 | 31 497 | 10 767 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | -168 173 | 13 859 | 27 563 | 6 821 |
| Osobné náklady | 49 828 | 62 833 | 101 194 | 122 484 |
| Odpisy | 18 959 | 24 115 | 52 235 | 59 289 |
| Ďalšie ukazovatele | ||||
| Vypočítané dividendy | — | 0 | 0 | 0 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Dokumenty v Registri účtovných závierok13
- 2025 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2025 Úč POD · 12 str.
- 2025 Úč POD
- 2024 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2024 Úč POD · 12 str.
- 2024 Úč POD
- 2023 Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky · 1 str.
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
- 2023 Úč POD · 12 str.
- 2023 Úč POD
Dokumenty sa otvárajú priamo na registeruz.sk (Ministerstvo financií SR).
Podobné firmy
Zhrnutie: PESA s.r.o.
Prehľad
PESA s.r.o. (IČO 51641577) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 2018 a pôsobí 8 rokov. Sídlo podľa registra: Biely Kostol. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: služby pohostinstiev (SK NACE 5630). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 5 – 9 zamestnancov.
Osoby
Štatutárny orgán má 2 členov. Podľa registra má spoločnosť 2 spoločníkov (akcionárov). Základné imanie je 5 000 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 675 238 €, čo je o 8,2 % viac ako rok predtým (623 915 €). Od roku 2022 do roku 2025 tržby rástli v priemere o 18,0 % ročne. Sú to najvyššie tržby za sledované roky (2022–2025). Zisk po zdanení za rok 2025 bol 6 821 € (1,0 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková v 3 z 4 sledovaných rokov. Osobné náklady za rok 2025 boli 122 484 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 191 530 € a vlastné imanie 11 224 € (miera samofinancovania 5,9 %).
Na čo upozorniť
Pomer vlastného imania a záväzkov bol ku koncu roka 2025 nižší ako 8 ku 100; podľa § 67a Obchodného zákonníka môže ísť o spoločnosť v kríze.
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 4. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.