BESEL, s.r.o.Aktívna
Finančný prehľad
Finančné ukazovatele
2025Dividendy
vypočítanéNa dividendy rozdelené 23 106 € (22 % z rozdeliteľného zisku).
Štruktúra súvahy
Prehľad účtovných závierok2020–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby (čistý obrat) | 197 623 | 163 363 | 212 510 | 159 719 | 151 517 |
| Výsledok hospodárenia za účtovné obdobie | 36 443 | 8 244 | 23 106 | 4 453 | 27 597 |
| Výsledok hospodárenia minulých rokov | 74 459 | 110 902 | 119 078 | 102 489 | 83 836 |
| Spolu majetok | 133 781 | 132 593 | 160 920 | 122 724 | 135 045 |
| Záväzky spolu | 15 575 | 6 143 | 11 432 | 8 478 | 16 308 |
| Vlastné imanie spolu | 118 206 | 126 450 | 149 488 | 114 246 | 118 737 |
| Vypočítané dividendy | 42 159 | 0 | 0 | 39 695 | 23 106 |
Pomlčka (—) znamená, že závierka nebola podaná alebo riadok v nej nie je; 0 je nula uvedená v závierke.
Podobné firmy
Zhrnutie: BESEL, s.r.o.
Prehľad
BESEL, s.r.o. (IČO 34126694) je spoločnosť s ručením obmedzeným. Spoločnosť vznikla v roku 1995 a pôsobí 31 rokov. Sídlo podľa registra: Hlohovec. Hlavná činnosť podľa Štatistického úradu: veľkoobchod s ostatnými strojmi a zariadeniami (SK NACE 4664). Veľkostná kategória podľa počtu zamestnancov: 2 zamestnanci.
Osoby
Spoločnosť má jedného štatutárneho zástupcu. Podľa registra má spoločnosť jedného spoločníka (akcionára). Základné imanie je 6 640 €.
Hospodárenie
Tržby za rok 2025 boli 151 517 €, čo je o 5,1 % menej ako rok predtým (159 719 €). Od roku 2020 do roku 2025 tržby klesali v priemere o 3,2 % ročne. Sú to najnižšie tržby za sledované roky (2020–2025). Zisk po zdanení za rok 2025 bol 27 597 € (18,2 % z tržieb). Spoločnosť bola zisková vo všetkých 6 sledovaných rokoch. Osobné náklady za rok 2025 boli 42 817 €. Ku koncu roka 2025 mala spoločnosť aktíva 135 045 € a vlastné imanie 118 737 € (miera samofinancovania 87,9 %).
Zdroje a aktualizácia
Údaje o spoločnosti a osobách pochádzajú z Registra právnických osôb (Štatistický úrad SR, CC BY 4.0) a účtovné závierky z Registra účtovných závierok (Ministerstvo financií SR); icoprofil.sk ich aktualizuje denne. Údaje sú platné k 5. 11. 2026. Zmeny, priemery a ukazovatele vypočítal icoprofil.sk z otvorených údajov; nejde o oficiálne hodnotenie.